Транснаціоналізація трудоресурсного простору: трансформаційний вимір
DOI:
https://doi.org/10.34079/2226-2822-2024-14-28-107-116Ключові слова:
транснаціоналізпація, трудоресурсний простір, трудорсеурсне забезпечення, глобалізація, людські ресурси, міжнародний ринок праці, transnationalization, workforce space, workforce supply, globalization, human resources, international labor marketАнотація
Статтю присвячено ідентифікації передумов і напрямків формування та трансформації транснаціонального трудоресурсного простору в системі трудоресурсного забезпечення ТНК.
Відзначено, що сучасний етап розвитку світового господарства характеризується стрімким розвитком транснаціонального сектору в структурі світової економіки. В умовах глобалізації на міжнародному рівні посилюється технологічна складова конкуренції, що впливає на потребу в людських ресурсах необхідної якості.
Підкреслено, що потреба ТНК в людських ресурсах відчутно зростає внаслідок необхідності здійснення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (НДДКР) як джерела формування міжнародних конкурентних переваг. Наголошено на важливості для ТНК формування унікального кадрового потенціалу в системі міжнародного ринку праці.
Зроблено висновок, що транснаціональні корпорації виступають потужним каталізатором міждержавного переливу працівників. Зосередження в руках ТНК колосального науково-технічного і виробничого потенціалу сприяє концентрації в структурних підрозділах корпорацій міжнародної робочої сили, що призводить до утворення транснаціонального трудоресурсного контуру.